czyste

zdrowie

Rozgrzewające produkty mleczne JOGO – idealne na zimę

« cofnij

Zima jest tą porą roku, w której nasz organizm fizycznie broni się przed chłodem i próbuje przyjmować do siebie jak najwięcej ciepła. Efekt rozgrzania możemy osiągnąć nie tylko pozornie na zewnątrz, na przykład za pomocą grubszych ubrań, ale także całkowicie od środka, dzięki rozgrzewającym posiłkom. Każdej potrawie powinny zatem towarzyszyć takie składniki, które pozwolą na ocieplenie naszego zimowego samopoczucia. Dopasuj swój codzienny jadłospis do aury za oknem i spraw sobie smaczne, zdrowe i bogate w wartości odżywcze, posiłki z mlekiem w roli głównej. Wczesne oznaki przeziębienia możesz zwalczyć nie tylko drogą farmakologiczną, ale także za pomocą odpowiednio dobranych produktów spożywczych.

Mleko z miodem lub z czosnkiem na poprawę odporności

Ta metoda zapobiegania przeziębieniu była znana już nawet przez nasze babcie. Miód pszczeli oraz czosnek to dwa produkty, które w połączeniu z ciepłą wodą lub mlekiem mogą zdziałać cuda, nawet przy pojawieniu się pierwszych oznak osłabienia organizmu. Dzięki swojemu bakteriobójczemu działaniu, kuracja miodem, a więc apiterapia, działa odtruwająco, wzmacnia organizm ludzki, a także wpływa na szybszą regenerację i skutecznie nas uodparnia.

 

Czosnek ma równie doskonałe, choć nieco bardziej intensywne działanie. Pomimo jego ostrego smaku, jest kopalnią witamin.  Zawiera witaminę B1, B2, B3, C i A. Dodatkowo, jest produktem, który posiada żelazo, cynk, a nawet magnez. Dzięki obecności tych wszystkich wartości, skutecznie zapobiega infekcjom układu pokarmowego, a także działa przeciwzakrzepowo i wspomaga trawienie.

Mleko z miodem i czosnkiem - działanie bakteriobójcze
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/583005114231910670/

Zupa mleczna na początek dnia

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby zapewnić sobie poranne rozgrzanie całego organizmu, jest przyrządzenie ciepłej zupy mlecznej. Może ona zostać ugotowana na wiele sposobów na słodko i wytrawnie. Niezależnie od tego, jaki smak będzie nam towarzyszył, tak ugotowana zupa mleczna z pewnością pozwoli nam pewniej rozpocząć dzień.

 

Jeśli preferujesz słodkie smaki, ugotuj zupę mleczną z dodatkiem łyżki masła i domieszką cynamonu lub z kaszą manną i bakaliami. Taka porcja będzie wówczas nie tylko pożywna, ale także zdecydowanie smaczniejsza.

 

Dla wielbicieli bardziej wytrawnych i ostrzejszych dań, polecamy do ugotowanego mleka dodać fasolę Jaś i makaron, a po lekkim przyprawieniu, także wyciśnięty ząbek czosnku.

Zupa mleczna - JOGO
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/56787645279913511/

Każde z powyższych przykładów dań rozgrzewających może zostać przygotowane w oparciu o mleko naszego autorstwa. Jako spółdzielnia mleczarska z wieloletnią tradycją, tworzy produkty wysokiej jakości, bogate w wartości odżywcze. Serdecznie zapraszamy do oferty! Skontaktuj się z nami – JOGO!

Znasz produkty marki JOGO?

wypełnij ankietę