czyste

zdrowie

O zaletach czekolady i wyrobów czekoladowych JOGO słów kilka

« cofnij

Czekolada jest źródłem minerałów i zjadana regularnie w małych ilościach daje nam bardzo dużo energii. Dzięki temu, że jest stworzona z kakaowca prawdziwego oraz masła kakaowego, dostarcza do naszego organizmu  szereg witamin, w tym A, B1, B2, B3 oraz E. To słodki produkt, który bardzo dobrze smakuje. Czekolada jednak to nie tylko smaczna przekąska. Gorzka czekolada posiada w swoim składzie sporo magnezu i bezpośrednio wpływa na poprawę naszego złego samopoczucia,  jest naturalnym sposobem walki z nadciśnieniem, zapobiega zakrzepom krwi, a co za tym idzie, znacznie zmniejsza ryzyko zawału serca. Jako producent produktów mlecznych, JOGO również posiada w swojej ofercie produkty czekoladowe. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować:

Krem twarogowe z czekoladą JOGO

To jeden z najciekawszych produktów, dostępnych w naszej ofercie. Posiadamy krem twarogowy o czekoladowym smaku. Dostępny w opakowaniu 150 g jest bogaty w białko, a jego wartość energetyczna z pewnością pozwoli na zaspokojenie głodu na przykład jako przekąska po śniadaniu lub deser po lekkim obiedzie.

Serek czekoladowy Kaśka

Kaśka jest serkiem, który ufa tradycji. Znany i kochany przez wszystkich produkt naszego autorstwa jest dostępny na rynku już od wielu lat i wciąż doskonale nadaje się do wykorzystania jako pyszny deser do zjedzenia rano lub po południu.

Serki homogenizowane Stracciatella

Serki Stracciatella mają tę przewagę nad pozostałymi czekoladowymi produktami naszego autorstwa, że wykorzystana w tym serku czekolada jest widoczna w kawałkach. To prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają czekoladę w połączeniu ze zdrowym i smacznym serkiem homogenizowanym.

Dla letnich i zimowych łakomczuchów – czekoladowe lody Bambino

Mówi się, że lody nie powinny być zjadane zimą. Takie błędne rozumowanie, to wynik przeświadczenia o natychmiastowej chorobie na skutek zjedzenia chłodniejszych produktów właśnie w tej porze roku. Mówiono, że jedząc mrożone produkty jeszcze bardziej zamrażamy swój organizm. To z pewnością nie jest prawda. Dowiedziono, że zjadanie lodów zimą jest niemal bardziej wskazane niż spożywanie tych produktów latem. Wynika to z faktu, że temperatury za oknem w trakcie trwania tej pory roku są niższe, a co za tym idzie nasz cały organizm skutecznie przyzwyczaja się do tego i jedząc lody nie ma dla jego funkcjonowania aż takiego dużego szoku.

Oczywiście wszyscy wiemy, że oprócz swoich doskonałych właściwości, czekolada wciąż pozostaje słodką przekąską, którą warto jeść jedynie w ograniczonych ilościach. Chociaż jej gorzka odmiana zdecydowanie rzadziej wpływa na psucie się zębów, nie powinniśmy ograniczać się jedynie do tej formy zdobywania energii. Jeśli jednak już dawno nie miałeś okazji zjeść nic czekoladowego, serdecznie polecamy zapoznać się z naszą ofertą serków czekoladowych, kremów lub lodów z czekoladową polewą. Sprawdź pełną ofertę JOGO!

Znasz produkty marki JOGO?

wypełnij ankietę